wszystko o działalności gospodarczej
Serwis znalezionych haseł
 
Cytat
Daje więcej, kto daje w porę.
Indeks
 
  Witamy

Wyświetlono wypowiedzi wyszukane dla słów: wszystko o działalności gospodarczej
Temat: [RS] Firma 2009 - ( CD z Gazeta Prawna)
Firma 2009 (kwiecień 2009) [CD] [PLFachowe informacje w formacie html/www na temat twojej przyszłej firmy

Firma 2009 - wszystko o zakładaniu i prowadzeniu działalności gospodarczej

- jak założyc własną firmę
- podatki
- rachunkowość
- prawo pracy
- prawo gospodarcze
- użyteczne informacje
- wyszukiwarka

Kopia CD 1:1 z Gazety Prawnej 27.04.2009 co się nie załapali


Wymagania: Komputer PC z MS Windows 98/Me/NT4/200/XP/Vista/7 i Internet Explorer 5.5 lub nowszy

Przeskanowano KIS2009

KUNIEC

Waga: około 160 MB
Kompresja: Najlepsza
Przejrzyj więcej wypowiedzi z wątku

Temat: Na kogo zagłosujesz w wyborach
Ogólny kierunek programowy
Prywatyzacja szkolnictwa wszystkich szczebli i zakazanie władzom państwowym narzucania programów oświatowo-wychowawczych.
Uznanie zasady, iż Kościoły rządzą się własnymi prawami, uznanie prawa każdego do wykonywania przepisów swojej religii zarówno prywatnie, jak i publicznie (chyba że stanowi to czyn zabroniony pod groźbą kary, albo sprzeciwia się porządkowi publicznemu lub obyczajności publicznej).
Konstytucyjny zakaz ustanawiania przez państwo monopoli, obejmujący również systemy koncesyjne i inne formy reglamentacji działalności gospodarczej, przywileje dla niektórych producentów, rządowe gwarancje zbytu produktów.
Ustanowienie konstytucyjnej zasady, że nikomu nie wolno, wbrew stronom, podważyć umowy ani zmienić jej treści, chyba że stanowi ona przestępstwo, wynika zeń, albo ma je na celu.
Zniesienie przymusu ubezpieczeń społecznych, majątkowych i osobowych.
Zniesienie przymusu przynależności do organizacji samorządu zawodowego.
Konstytucyjny zakaz wprowadzania cenzury oraz koncesjonowania działalności wydawniczej, radiowej i telewizyjnej.
Likwidację przywilejów związków zawodowych oraz wszystkich innych przywilejów grupowych, poprzez konsekwentne przestrzeganie zasady równości obywateli wobec prawa, również bez względu na narodowość, czy przynależność organizacyjną.
Zniesienie przymusu służby wojskowej poprzez ustanowienie armii zawodowej i ochotniczej (kontraktowej), przy wprowadzeniu powszechnego szkolenia wojskowego mężczyzn.


Polecam publicystykę autorstwa Ziemkiewicza który nalezy do UPR, gada sporo i z sensem.
Przejrzyj więcej wypowiedzi z wątku

Temat: Nasza-Klasa...

To nie wolny rynek. Lubisz jak ktoś ci zawala skrzynkę niechcianymi wiadomościami ?? Spam jest chyba karalny. To jest wynaturzenie. Debile robią z dobrego pomysłu bazar. Przy rejestracji na takie serwisy powinien być test IQ coby tacy od spamu nie mogli się zarejestrować. Wszystko dla zysku prawda.... Najważniejszy bóg to mamona... Nie mam wsrod swoich znajomych ani jednego rozsylacza wiadomosci, konto mam od ponad roku i jak dotad dostalem lacznie JEDNA PM-ke, ktora moznaby nazwac spamem. A to i tak nie bylo zadne "kup to, kup tamto". Co robie nie tak?

I zauwaz, ze co innego spam automatyczny a co innego PROWADZENIE DZIALALNOSCI GOSPODARCZEJ I REKLAMOWANIE USLUG PRZEZ SAMEGO PRZEDSIEBIORCE.
Przejrzyj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: Nasza-Klasa...

Nie mam wsrod swoich znajomych ani jednego rozsylacza wiadomosci, konto mam od ponad roku i jak dotad dostalem lacznie JEDNA PM-ke, ktora moznaby nazwac spamem. A to i tak nie bylo zadne "kup to, kup tamto".

I zauwaz, ze co innego spam automatyczny a co innego PROWADZENIE DZIALALNOSCI GOSPODARCZEJ I REKLAMOWANIE USLUG PRZEZ SAMEGO PRZEDSIEBIORCE.


A spam automatyczny przepraszam czym się różni ?? To także reklama. Nie ma żadnej różnicy czy robi to ktoś osobiście czy bot... Dziwny jesteś koleś nie potrafisz zrozumieć prostej rzeczy. Spam to Spam niezależnie czy jest wysyłany przez marsjan członków sekt przedsiębiorców.

http://pl.wikipedia.org/wiki/SPAM
KUNIEC
Dosyć jasna definicja spamu.
Przejrzyj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: Praca, studia...

Qamyk możesz dać jakieś linki na temat Fizjoterapii? Nie myślałem nad tym kierunkiem, no i nie wiem co na to jest potrzebne (jakie przedmioty). Możesz napisać coś jeszcze o tym kierunku?
Zaraz dostaniesz warna za post pod postem

Jeśli chodzi o fizjoterapię to wymagana na maturze była chyba biologia i fizyka albo chemia, na każdej uczelni jest też egzamin sprawnościowy. Studia trwają 5,5 roku - czyli jeden semestr mniej niż medycyna. Jest to niestety kierunek pochłaniający dużo kasy, bo sam magister to nie wszystko i wypadałoby zrobić kursy specjalistyczne - z tymi kursami jesteś w stanie spokojnie miesięcznie wyciągnąć 7-8 tys(oczywiście jeśli jesteś obrotny - bez tej cechy nie da się w żadnej dziedzinie nic osiągnąć). Cały czas mówię o prowadzeniu własnej działalności gospodarczej. Jeśli chodzi o perspektywy pracy w szpitalach to zarobisz maks. 2tys. Fajny kierunek, ale dość trudny - anatomia, fizjologia, biochemia, biofizyka - na to musisz być przygotowany, no i przedmioty kierunkowe takie jak fizykoterapia, kinezyterapia czy masaż. Jeśli chcesz się dowiedzieć czegoś więcej o możliwościach i zawodzie w ogóle to odsyłam na:


http://www.fizjoterapeutom.pl/
KUNIEC
Przejrzyj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: U kogo były najścia w chacie z powodu piratów niech tu pisze
W naszym śmiesznym kraju nie zamykają do więzienia za posiadanie nielegalnych kopji filmów, gier, czy mp3. Jednak jak już cię odwiedzą może się okazać, że doniosą właścicielowi praw autorskich o fakcie nielicencjowanego używania (mogą też zabezpieczyć twoje dyski i płyty) i wtedy wystąpi on o należne mu pieniadze, ale to juz skarga cywilna. Natomiast karalne jest nielegalne używanie w celach zarobkowych oraz rozpowszechnianie. Wiec jeżeli nie prowadzisz działalności gospodarczej, ani nie trudnisz się chandlem płytami to nie masz sie czego bać, chyba że namieżyli cię jako rozpowszechniającego jakieś pliki, chociaż wedlug pewnej doktryny nie da się rozpowszechniać plików które już stały się ogulno dostępne. Na wszelki wypadek jednak jak zamieżasz kiedyś używać p2p kożystaj z peerguardian który blokuje ip należące do wszelkich nieprzyjemnych instytucji. Przejrzyj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: problem - firma osoby niepełnosprawnej
witam,

bardzo prosze państwa o pomoc a mianowicie problem jest taki.

Moj kolega chce otworzyc działalność gospodarczą i jest w znacznej katgorii niepełnosprawności i ma odnośnie tego takie pytanie:

ile będzie trzeba płacić za ZUS
czy trzeba będzie płacić 22% vat od sprzedaży czy jest jakaś ulga
i czy można otrzymać jakieś dotacje na rozpoczęcie działalnosci gospodarczej
i jeszcze kilka jakiś pomocnych informacji

z góry wszystkim dziekuje za informacje
Przejrzyj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: Jak działa sklep internetowy ? (nie chodzi o allegro itp.)
zarejestrować prowadzenie działalności gospodarczej w odpowiednim urzędzie i osobno trzeba założyć firmę. Musisz mieć kogoś kto zrobi tę stronę i będzie ją aktualizował, musisz wiedzieć gdzie i u kogo zamawiać towar. Najłatwiej zacząć prowadzenie sklepu internetowego na allegro, bo koncentrujesz się na początku np. na jednym produkcie poznajesz dostawców nabierasz doświadczenia i zakładasz własną stronkę
Przejrzyj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: Raty w Saturnie
Witam chce coś kupić na raty w saturnie na ich stronie taka informacje


Zakupy na raty bez zaświadczeń o dochodach!
Masz stałe źródło dochodów?
Posiadasz telefon stacjonarny lub komórkowy?*
Jeśli tak, to zapraszamy na zakupy na raty bez zaświadczeń o dochodach!

Chcesz zrobić zakupy o wartości:
Mniejszej niż 2500 zł: podaj nam numer telefonu
do swojego zakładu pracy, przedstaw dowód osobisty i inny dokument, który potwierdzi Twoją tożsamość...

* − telefon zarejestrowany na adres zameldowania lub adres prowadzonej
działalności gospodarczej
KUNIEC

za bardzo nie rozumiem muszę mieć te zaświadczenie o dochodach czy nie? czy wystarczy np że mam na siebie telefon komórkowy ?
Przejrzyj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: Stypendium
ja tez składałem o stypendium a jestem na łodzkiej politechnice i teraz składałem, a potrzebne mi było zaswiadcznie o dochodach o ubiegły rok a że 2008 jeszcze nie rozliczałeś sie to za 2007 i w dziekancie czy tam gdzie to składasz przyjmnie np jak w 2007 pracował ktoś a teraz nie to lepiej dać jakiś papierek że po prostu od dnia tego i tego juz dana osoba nie pracuje a i te zaswiadczenia o dochodach to od wszystkich dorosłych osób i ja jeszcze musiałem dawać od każdej osoby dorosłej w domu zaświadczenie o prowadzeniu lub nie prowadzeniu działalnosci gospodarczej z urzedu skarbowego , nie z gminy to chyba wszytsko najlepiej na strone wydziału patrz sobie na pewno powninno pisac pozdrawiam Przejrzyj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: Stypendium

ja tez składałem o stypendium a jestem na łodzkiej politechnice i teraz składałem, a potrzebne mi było zaswiadcznie o dochodach o ubiegły rok a że 2008 jeszcze nie rozliczałeś sie to za 2007 i w dziekancie czy tam gdzie to składasz przyjmnie np jak w 2007 pracował ktoś a teraz nie to lepiej dać jakiś papierek że po prostu od dnia tego i tego juz dana osoba nie pracuje a i te zaswiadczenia o dochodach to od wszystkich dorosłych osób i ja jeszcze musiałem dawać od każdej osoby dorosłej w domu zaświadczenie o prowadzeniu lub nie prowadzeniu działalnosci gospodarczej z urzedu skarbowego , nie z gminy to chyba wszytsko najlepiej na strone wydziału patrz sobie na pewno powninno pisac pozdrawiam
tak ja wiem jakie dokumenty trzeba zlozyc tylko chodzilo mi wlasnie czy to zaswiadczenie ze skarbowego to czy musi byc za 2008r czy moze byc za 2007 Przejrzyj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: Od jakich zarobków!!!

od kazdej dzialalnosci gospodarczej nalezy odprowadzac podatek ...
no właśnie, jeżeli nie przekracza iluś tam w ciągu roku nie trzeba. Tylko nie wiem dokładnie ilu. Jeżeli masz firme to już musisz od każdego sprzedanego wysłać podatek, jeżeli nie masz firmy to masz jakiś limit zarobków od którego musisz płacić podatek + mieć zarejestrowaną firme w urzędzie
Przejrzyj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: Inżynieria Środowiska - czy to dobry kierunek??
Inżynieria środowiska zajmuje się takimi działaniami człowieka w środowisku jak budownictwo, rolnictwo, przemysł. Swoim zakresem obejmuje tak różne zagadnienia i kierunki badań, jak unieszkodliwianie ścieków i odpadów , melioracje, zaopatrzenie w wodę, ogrzewnictwo i klimatyzację, ochrona powietrza, monitoring i ochrona środowiska (inżynieria ekologiczna), gazownictwo, chłodnictwo, energetyka.

Inżynieria środowiska to jedna z dyscyplin nauk technicznych, obejmująca swym zakresem przedsięwzięcia inżynierskie dążące do zachowania środowiska przyrodniczego w stanie równowagi oraz zachowania jego możliwości do samoregeneracji i samooczyszczania a w przypadku dewastacji środowiska (np. w wyniku katastrof, zbyt intensywnej działalności gospodarczej, awarii) zmierzające do przywrócenia tej równowagi.

wszystko zależy od czy lubisz to robić Przejrzyj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: ksiazka
poszukuje ksiazki


     
Ustawa o swobodzie działalności gospodarczej
Autor:      Cezary Kosikowski,
KUNIEC

ebooka najlepiej - albo jakiegos skróconego komentarza

za pomoc plusy
Przejrzyj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: ksiazka
Może być?:

Opis publikacji

Stan prawny na 4.03.2008 r.
Ustawa z dnia 2 lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej, będąca swego rodzaju kodeksem przedsiębiorców, reguluje zagadnienia związane z podejmowaniem, wykonywaniem i zakończeniem działalności gospodarczej oraz określa zadania organów administracji publicznej w tym zakresie.

W niniejszym komentarzu, uwzględniającym zmiany ustawowe wchodzące w życie w 2008 roku, Autor wyczerpująco omawia m.in. obowiązki przedsiębiorcy w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej, zasady udzielania koncesji i zezwoleń na prowadzenie tej działalności, działalność regulowaną, ewidencję działalności gospodarczej, funkcjonowanie mikroprzedsiębiorców, małych i średnich przedsiębiorców, a także wykonywanie działalności gospodarczej na terytorium Polski przez obywateli innych państw.

Książka adresowana jest przede wszystkim do przedsiębiorców, menedżerów, prawników praktyków oraz pracowników organów administracji publicznej i innych podmiotów działających w sferze gospodarczej.
Przejrzyj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: ksiazka
chyba że ktoś mi pomoże :F


bo mam opracowac


zezwolenia

KUNIEC

na podstawie

Ustawa o swobodzie działalności gospodarczej
+komantarza do niej  Cezarego Kosikowskiego
KUNIEC
Przejrzyj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: ksiazka

Może być?:

Opis publikacji

Stan prawny na 4.03.2008 r.
Ustawa z dnia 2 lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej, będąca swego rodzaju kodeksem przedsiębiorców, reguluje zagadnienia związane z podejmowaniem, wykonywaniem i zakończeniem działalności gospodarczej oraz określa zadania organów administracji publicznej w tym zakresie.

W niniejszym komentarzu, uwzględniającym zmiany ustawowe wchodzące w życie w 2008 roku, Autor wyczerpująco omawia m.in. obowiązki przedsiębiorcy w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej, zasady udzielania koncesji i zezwoleń na prowadzenie tej działalności, działalność regulowaną, ewidencję działalności gospodarczej, funkcjonowanie mikroprzedsiębiorców, małych i średnich przedsiębiorców, a także wykonywanie działalności gospodarczej na terytorium Polski przez obywateli innych państw.

Książka adresowana jest przede wszystkim do przedsiębiorców, menedżerów, prawników praktyków oraz pracowników organów administracji publicznej i innych podmiotów działających w sferze gospodarczej.


ksiazka jest dosyc obszerna - a komentarz zawartosci znalesc to nie pro - bo czytalem go juz ze 20 razy szukajac ksiazki ;p

musze opracowac na podstawie jej zawartosci te glupie ZEZWOLENIA :F
Przejrzyj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: BIBLIOTEKA PRAWA 2004
BIBLIOTEKA PRAWA 2004

Język: PL
Rozm.: 5.48 MBCałkowicie nowy program , niezbędny zarówno w domu jak i w pracy. Zawiera:

WZORY PISM I UMÓW
Blisko 700 wzorów pism i umów zawartych w kilkunastu kategoriach dotyczących wielu dziedzin życia, przydatnych w życiu zawodowym i prywatnym.
PRAWO I PODATKI
To doskonałe kompendium prawne dla każdego. Zawiera ujednolicone teksty kodeksów obowiązujących w Polsce. Ponadto na płycie znajdują się ujednolicone teksty ustaw podatkowych – pomogą właściwie rozliczyć się z fiskusem.
INFORMACJE TELEADRESOWE
Zawierają spis wszystkich Urzędów Skarbowych i oddziałów ZUS wraz z numerami kont bankowych, adresy Państwowej Inspekcji Pracy, Państwowej Inspekcji Sanitarnej, a także urzędów administracji centralnej.
WSKAŹNIKI I STAWKI
To informacje związane z księgowością, kadrami, finansami i podatkami. Pomagają w prowadzeniu działalności gospodarczej i informują o zmianach zachodzących w polskiej gospodarce i prawie.KUNIEC
Przejrzyj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: Jak zrobic ?
po pierwsze jeśli chcesz mieć sklep www nie koniecznie musisz mieć
NIP
REGON
i nie pozwolenie na działalność a WPIS DO EWIDENCJI DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ..

znajdz sobie kogoś kto ci złoży konkretną stronę internetową, i nie wykazuj sie dochodami większymi niż 1tyś miesięcznie, oraz pracuj normalnie w jakimś zakładzie to ani skarbówka ani nikt sie do ciebie nie przyczepi...

Proste?

p.s. zajmuje sie bankowością i finansami klientów z działalnością więc co nieco wiem na ten temat:)

Pozdro
Przejrzyj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: kodeks pracy...
a wiec potrzebuje takie cos:
kodeks pracy dz. u.nr. 21 poz. 94 z dn. 26 czerwca 1974

ustawa o pip dz u nr 124 z 2001 poz 1362 z dn 6 3 1981

ustawa o spolecznej inspekcji pracy dz. u. nr. 35 poz. 163 z dn. 24 czerwca 1983

ustawa o zamowieniach publicznych z dn. 10 czerwca 1994 dz. u. nr. 72 z 2002 poz 664

prawo dzialalnosci gospodarczej z dn. 19 listopada 1999 dz. u. nr. 101 poz 1178

kodeks spolek handlowych z dn. 15 wrzesnia 2000 dz. u . nr. 94 poz 1037

ustawa o przedsiebiorstwach panstwowych z dn. 21 wrzesnia 1999 dz. u. nr. 112 z 2002 poz 981

ordynacje podatkowa z dn 29 siarpnia 1997 dz. u. nr. 137 poz 926

kodeks cywilny ustawa z dn 23 kwietnia 1964 dz. u. nr. 16 poz 93 z 1971

ustawa o czasie pracy kierowcow z dn 24 sierpnia 2001 dz. u. nr. 123 poz 1354bardzo prosze o pomoc, ponieważ jest mi to podszebne wlasciwie na juz...
za kazda pomoc plus:) Przejrzyj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: Podatek dochodowy
Aaye lovelyszopp@o2.pl,

Sprzedawalem i sprzedaje na allegro od jakies 2 lat, rozne pierdy, ok roku
temu zaczelem sprzedawac programy ktore sam pisze nikt mi nigdy nic nie powiedzial,
gdyby nie to ze klienci zaczeli sie domagac faktur nie otworzylbym DG (grudzien
2005 czyli po 2 latach dzialania na allegro) i mialbym gleboko w 4 literach
US i ZUS.

Jesli nikt Ciebie nie prosi o faktury, daj sobie spokoj narazie z dzialalnoscia
gospodarcza, dla 1000 zl nie warto, nie zarobisz na podatki i wykarmienie
urzedow.

Namaarie,
Mitis

ps. "czytalem" tez o osobach ktore sprzedaja za 5000 zl i wiecej na allegro
nie posiadajac dzialalnosci(majac tytul SS i dzialajac od baaaaardzo dawna),
dla allegro takie wejscia z US bylyby bolesnym ciosem w ilosc sprzedazy,
pewnie sie tam razem dogadali z US i nikomu nic nie zrobia ;)

/***
 Uuma quena en'mani lle ume, ri'mani lle umaya. Uma ta ar'lava ta quena ten'irste'
***/

A jezeli mój dochód nie przekracza 1000 zl miesiecznie i zakladanie
dzialalnosci gospodarczej zupelnie sie nie kalkuluje? No i co z tymi
fakturami VAT? Czy ktos sie orientuje czy do rozliczen potrzebne sa
faktury, czy moze to byc paragon? Jesli jestem studentka i zaloze
dzialalnosc gospodarcza to czy bede zwolniona z oplacania ZUS-u?


Przejrzyj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: Podatek dochodowy


Jesli nikt Ciebie nie prosi o faktury, daj sobie spokoj narazie z
dzialalnoscia gospodarcza, dla 1000 zl nie warto, nie zarobisz na podatki
i wykarmienie urzedow.


Miedzy innymi dzieki takim jak ty ten kraj jest poje...


pewnie sie tam razem dogadali z US i nikomu nic nie zrobia ;)


Allegro bez pikniecia daje wszystkie dane transakcji gdy poprosi o nie US.

Przejrzyj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: Podatek dochodowy
Aaye Bartez,

Namaarie,
Mitis

/***
 Uuma quena en'mani lle ume, ri'mani lle umaya. Uma ta ar'lava ta quena ten'irste'
***/


| Jesli nikt Ciebie nie prosi o faktury, daj sobie spokoj narazie z
| dzialalnoscia gospodarcza, dla 1000 zl nie warto, nie zarobisz na
| podatki i wykarmienie urzedow.

Miedzy innymi dzieki takim jak ty ten kraj jest poje...


hahahah tak to dzieki mnie jest Tobie zle w tym kraju, zle Tobie to wyjedz !
Narzekajacych na swoj kraj uwazam za takich samych ludzi co narzekaja na
swoja matke !

Pozatym jak ktos chce wydawac jakis komentarz to niech najpierw pozna material,
pisalem ze mam firme i place podatki tak?
Cale zycie pracuje i place podatki a to ze sobie dorobilem 100 zl miesiecznie
na allegro nie sprawi ze naszemu krajowi bedzie
gorzej. Pozatym, Chcesz powiedziec ze jak caly kraj bedzie placicl podatki
to bedzie lepiej ?
no to dawno tak nie kwiczalem ze smiechu, napchasz podatkami kieszenie panstwa
i co z tego bedzie ?
Pomysl zanim cos napiszesz w przyszlosci ...


| pewnie sie tam razem dogadali z US i nikomu nic nie zrobia ;)

Allegro bez pikniecia daje wszystkie dane transakcji gdy poprosi o nie
US.


Oczywiscie ze daje i to nie od dzisiaj ale co z tego ? Przyjada mi do domu
i zabiora telewizor ? hehehhPrzejrzyj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: Podatek a Allego


Jeśli sprzedajesz używany towar w pojedynczych sztukach (książki, ubrania,
sprzęt itp) to jesteś zwolniony z podatku.


Co do pojedynczych sztuk bym się zgodził o ile nie zostanie ta sprzedaż
zakwalifikowana jako sprzedaż w wykonywaniu działalności gospodarczej
"Działalnością gospodarczą w rozumieniu ustawy jest zarobkowa działalność
wytwórcza, handlowa, budowlana, usługowa [..], wykonywana w sposób
zorganizowany i ciągły". Jeśli te kilka sztuk nie jest jednakowymi
rzeczami - nie ma problemu. Jeśli są to identyczne rzeczy może być problem z
interpretacją słów "w sposób ciągły".

Nie zgodzę się co do towarów używanych.
"Źródłami przychodów są: [...] odpłatne zbycie [...] innych rzeczy, jeżeli
odpłatne zbycie nie następuje w wykonaniu działalności gospodarczej i
zostało dokonane [...] przed upływem pół roku, licząc od końca miesiąca, w
którym nastąpiło nabycie".
Czyli towary muszą być używane ale przez sprzedającego(!), przez conajmniej
pół roku żeby były zwolnione. Jeśli kupisz starą rzecz i za tydzień
sprzedasz - płacisz podatek.

Przejrzyj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: Obowiązków sprzedajacego ciąg dalszy :-)
Użytkownik *aL* w wiadomości o kryptonimie
"fi9bd4$53@nemesis.news.tpi.pl" napisał:

[----]

I tak dalej. A rezultat?

"Ojcze nasz" składa się z 56 słów, Deklaracja Niepodległości - z
300, a ostatnio ogłoszone rozporządzenie rządu w sprawie cen jarzyn
- z 26. 911 słów. Bill Widnall

Stare, ale ciagle jare i niezwykle trafne w przypadku polskiego
prawodastwa.


Nie tylko polskiego. Tak jest wszędzie. Niestety.

Na koniec przeprowadzone zostaną badania, które stwierdzą, że ludzie
są coraz głupsi, bo ponad 80% nie rozumie podstawowych ustaw. :D

Akurat w przypadku ustawy o VAT mozesz mnie zaliczyc do tych 80%.


I siebie też. Wprawdzie nie zajmuje się działalnością gospodarczą, a kiedy
się zajmowałem, to nie byłem watowcem, ale kiedyś zajrzałem do tej ustawy w
potrzebie. Pamiętam tylko, że zaraz na początku było odesłanie gdzieś do art
ze środka, tam znów do innego z końca, w którym to był odnośnik do art z
początku. Po 15 minutach darowałem sobie i stwierdziłem, że watowcem nie
będę.

Bardzo staralem
sie zrozumiec, ale dalem sobie spokoj, gdy uswiadomiles sobie, ze
nawet jesli uda mi sie
zrozumiec, to nie wiem, czy moj punkt widzenia bedzie zgodny z
interepretacja urzednikow
skarbowych.


I na dodatek jeszcze zależy gdzie, bo urzędnik z jednego urzędu wcale nie
musi interpretować tego tak samo, jak inny urzędnik z urzędu o kilkanaście
km dalej.

Przejrzyj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: US i allegro -1 pytanie??
Dnia 2005-03-12 15:33, Użytkownik Jarek Andrzejewski napisał:

przy jednym za 1000 w grę wchodzi PCC, a przy 10 - niezgłoszona
działalność gospodarcza


Uwaga: sprzedaz 12 tomowej encyklopedii w calosci jest ok (jesli
zaplacimy podatek), ale juz sprzedawanie po jednym tomie jest
dzialalnoscia gospodarcza. Duch Slawomira Mrozka czuwa nad tym krajem.
Oczywiscie masz racje, co nie zmienia faktu, ze nasze prawo jest debilne.
aL
Przejrzyj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: US i allegro -1 pytanie??

On Sat, 12 Mar 2005 15:55:32 +0100, aL <biga@wp.plwrote:
Uwaga: sprzedaz 12 tomowej encyklopedii w calosci jest ok (jesli
zaplacimy podatek), ale juz sprzedawanie po jednym tomie jest
dzialalnoscia gospodarcza. Duch Slawomira Mrozka czuwa nad tym krajem.


To Twoja interpretacja. Myślę, że nawet US jej nie podziela. Przejrzyj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: US i allegro -1 pytanie??
Dnia 2005-03-12 16:17, Użytkownik Jarek Andrzejewski napisał:

| Uwaga: sprzedaz 12 tomowej encyklopedii w calosci jest ok (jesli
| zaplacimy podatek), ale juz sprzedawanie po jednym tomie jest
| dzialalnoscia gospodarcza. Duch Slawomira Mrozka czuwa nad tym krajem.

To Twoja interpretacja. Myślę, że nawet US jej nie podziela.


Oni moga to intepretowac na 15 spoosobow. To kolejna paranoja.
Jeszcze pare lat i doczekamy sie swobodnej interpretacji przez sady
fundamentalnych zasad w prawie karnym.
aL

Przejrzyj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: allegro jako biznes
Witam

Zdaję sobie sprawę, że tym pytaniem rozpętam wojnę ale ...
Założenia są takie:
- uczciwie podaję cenę przesyłki, koszt przewoźnika + koszt pakowania,
nie mogę obciążać pakowaniem odbiorów osobistych
- wysyłam terminowo , dobrze zapakowane
- Nie oszukuję na prowizji czyli kwota aukcji = cena towaru, bez
zawyżania kosztów wysyłki.
- płacę podatki, zus i wszelkie opłaty związane z działalnością gospodarczą
- faktura/paragon do każdego towaru czyli 100% obrotu legalnie
- ogólnie full legal
- oczywiście reklamacje zasadne zgodnie z przepisami bez czarowania itp
- no i 10 dni na zwrot towaru
Zapomniałem/pominąłem coś?

Czy na takich zasadach da się na allegro zarobić na życie?
Czy trzeba oszukiwać żeby wyjść na swoje?
Bo jak konkurencja nie płaci podatków to może taniej sprzedać więc u
uczciwego nikt nie kupi.
Pytam bo jak się czyta grupę to ma się wrażenie, że co drugi sprzedawca
to co najmniej oszust albo i złodziej.
A poza tym to wszystkie sklepy out z allegro ;)
Ma to być miejsce gdzie okazyjnie mogę kupić coś co komuś już nie jest
potrzebne. A sklepy na portal dla nich.

Przejrzyj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: Podatek? Co zrobic z takim natretem?


szczegółowe przepisy podatkowe związane z aukcjami internetowymi?
Znalazlem strone http://ehandel.pit.pl/, gdybyscie znali jeszcze jakies
podobne to prosze o podanie.


Witam

Najpierw poczytaj ustawe o swobodzie dzialalności gospodarczej (art. 2) i sam
odpowiedz sobie na pytanie czy Twoja działalność na allegro jest działalnością
gospodarczą

http://ks.sejm.gov.pl/proc4/ustawy/2118_u.htm

Jezeli nie jest, sprzedajesz sporadycznie, glownie rzeczy uzywane, ktore
posiadasz ponad 6 m-cy i jednorazowa wartośc sprzedaży nie przekracza 1000zl -
nie placisz od takich transakcji zadnych podatkow.

Przejrzyj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: Działalność gospodarcza a allegro

Witam
Jeżeli prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą i sprzedaje na allegro
te same przedmioty co w działalności gospodarczej, to czy do kazdej
transakcji mam obowiązek wystawienia FV - nie mam kasy fiskalnej? Czy jest
jeszcze inny sposób, żeby ta sprzedaż była zgodna z prawem?

Przejrzyj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: ubezpieczenie sprzetu fotograficznego


-=CoNiK=- wrote:
witam,
poszukuje ubezpieczenia sprzetu fotograficznego dla osoby fizycznej
(fotografa amatora)...nie chodzi mi o ubezpieczenie sprzetu foto jako np
wyposazenia mieszkania bo to bez sensu....uzywam aparatu na zewnatrz w
roznych warunkach...np sluby i reportaze....wiec chodzi o ubezpiecznie
od np. kradziezy z rozbojem, czy zniszczenia...istnieje takie
ubezpieczenie? dodam tylko ze sprzet o wartosci dosyc znacznej
pozdrawiam
Konrad


Konradzie,
czy ten sprzęt jest związany z twoją działalnością gospodarczą?

Przejrzyj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: ubezpieczenie sprzetu fotograficznego


Konradzie,
czy ten sprzęt jest związany z twoją działalnością gospodarczą?


nie....jestem nazwijmy to amatorem...sprzet firmowy (tam gdzie pracuje)
mam ubezpieczony i tu akurat nie ma problemu...chodzi o ubezpieczenie
sprzetu prywatnego

Przejrzyj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: Działalnośc gospodarcza w Anglii
Witam wszystkich !!
Tak sobie pomyślałem - tyle żeczy dowiedziałem się juz na grupie a może ktoś
się orientuje w kali sposob Polak moze zalożyć działalnośc gospodarczą w
Angli.
Jaka jest procedura (w przybliżeniu) i jak póxniej jest z wizą wjazdową.
Tzn . Mam na przykłąd sklepik tam i na jakich zasadach tam jestem wtedy ??

Edd

Przejrzyj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: Dot. akcji policji przeciw piratom internetowym.... :)


zaburbian wrote:
| no i z pewnoscia 121 Damodor obowiazkowo przeczytaj

a najlepiej to przeczytac cala i nie zaszkodzi  czesci  o wyrzadzeniu
szkody i zadoscuczynieniu z kodeksu cywilnego przeczytac


ajajaja bym zapomnial bo on tam ten prawnik z Torunia mogl nie wiedziec
ze rok temu rowno powstala USTAWA o odpowiedzialnosci pdmiotow
zbiorowych za czyny zabronione . Ona miala Vacatio Legis dlugi wesza 2
dni temu dokladnie

  a.. 4. Czy właścicielowi przedsiębiorstwa lub osobie pełniącej funkcje
kierownicze w jednostce organizacyjnej, w której używa się nielegalnego
oprogramowania komputerowego grozi odpowiedzialność karna za tolerowanie
tego stanu rzeczy ?
Nie. Polskie ustawodawstwo nie przewiduje sankcji karnych ani za brak
nadzoru w tej dziedzinie ani za posiadanie nielegalnego oprogramowania
komputerowego w związku z prowadzaną działalnością gospodarczą.
Rozwiązania takie występują w prawodawstwie niektórych innych państw,
np. Austrii i Wielkiej Brytanii, gdzie dyrektorzy instytucji lub
właściciele przedsiębiorstw mogą odpowiadać karnie za tego rodzaju
czyny.

nie pamietamktory artykul a nie chce mi sie szukac dokladnie , ale
pracownik podelga takim samym procedurom jak zwyk;ly czlowiek a firmie
grozi do 5 % roczengo przychodu okreslonego w trybie pdoatku dochodowego
w w roku poprzednim  o ile nie jest wyzszy niz 1000 000 zlotych ,a el tu
moge sie mylic bo z pamici pisze

Przejrzyj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: sony a gwarancja?


Cześć.
Tak szczerze to ja was nie rozumiem.
W myśl polskiego prawa (a to jest w tym wypadku ostateczne) należy ci się


roczna gwarancja nie ważne czy kupujesz na firmę czy prywatnie.
No niestety chyba w Polsce nie tak do końca jest. W warunkach gwarancji
sonego, którą kupujący akceptuje przy zakupie towaru-  stoi, że  * gwarancja
nie będzie mieć zastosowania w przypadku użytkowania produktu w celach
zawodowych, zarobkowych lub jakichkolwiek innych związanych z prowadzoną
działalnością gospodarczą".
Reasumując: jako firma zawarłeś umowę, przez co zgodziłeś się na warunki
gwarancji, jakie postawił producent, bo o gwarancji producenta mówimy. To,
że nie przeczytałeś szczegółowych warunków gwarancyjnych a sprzedawca cię o
nich nie poinformował nie zwalnia cię wcale z przestrzegania tych warunków.
Schody zaczynają się dopiero kiedy coś się popsuje- Jako podmiot gospodarczy
nie możesz nawet zwrócić się do sądu konsumenckiego czy jakiegokolwiek
rzecznika praw konsumenta bo w myśl polskiego prawa- które powołujesz- NIE
JESTEŚ KONSUMENTEM. Kropka.


Ustawa jest ustawa - kup na mnie - ja ci sprzedam i wykupie najpierw


gwarancję nawet na 3 lata w sony.
Opcję kupna na kogoś prywatnego już przerabiałem ale nie ma to większego
sensu, bo muszę wrzucić ją w koszty.
pozdrawiam
Mirek

Przejrzyj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: sony a gwarancja?

Wlasciwie nie jest tak jak piszesz bo nie miales mozliwosci przeczytania 3
letniej gwarancji  bo procedura jest taka najpierw wplacasz kase za
przedluzenia gwarancji pozniej  dostajesz papier na ktorym stoi ze

* gwarancja
nie będzie mieć zastosowania w przypadku użytkowania produktu w celach
zawodowych, zarobkowych lub jakichkolwiek innych związanych z prowadzoną
działalnością gospodarczą".

I co wy na   t o  ????????????????

| Cześć.
| Reasumując: jako firma zawarłeś umowę, przez co zgodziłeś się na warunki
gwarancji, jakie postawił producent, bo o gwarancji producenta mówimy. To,
że nie przeczytałeś szczegółowych warunków gwarancyjnych a sprzedawca cię
o
nich nie poinformował nie zwalnia cię wcale z przestrzegania tych
warunków.
Schody zaczynają się dopiero kiedy coś się popsuje-pozdrawiam
Mirek


Przejrzyj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: sony a gwarancja?


Wlasciwie nie jest tak jak piszesz bo nie miales mozliwosci przeczytania 3
letniej gwarancji  bo procedura jest taka najpierw wplacasz kase za
przedluzenia gwarancji pozniej  dostajesz papier na ktorym stoi ze

* gwarancja
nie będzie mieć zastosowania w przypadku użytkowania produktu w celach
zawodowych, zarobkowych lub jakichkolwiek innych związanych z prowadzoną
działalnością gospodarczą".

I co wy na   t o  ????????????????


I z tego co napisałeś wynika jedynie że masz 12 miesięcy gwarancji a nie 3
lata - od i wszystko. Ja natomiast mówię robisz przekręt typu - kupujesz na
firmę do "dalszej odsprzedaży" sprzedajesz, klient wykupuje gwarancję,
następnie zwraca sprzęt jako "np. nie spełniający warunków" i wymysla
obojętnie jaki powód, na co Ty się godzisz. Poza tym jak są takie schody to
tylko do maja - potem jedziesz do Niemiec kupujesz wrzucasz w koszty i masz
to w d...e.

Arek

Przejrzyj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: Zaryzykuje - ocencie :)
Opinia niefachowca.

Animacja 3D (napis z ekranami) jak dla mnie są OK, wyglądają
profesjonalnie - obroniły się (deska podłogowa mi nie przeszkadza ;-) dobrze
wkomponowana), ale są zdecydowanie za długie.
Muzyka fajna jednak faktycznie zbyt przebojowa -źle komponuje z firmą,
działalnością gospodarczą itp.   Jak dla mnie za dużo jest tych krótkich,
ciętych na ostro ujęć, w niektórych momentach trudno nawet skoncentrować na
obrazie (może to tylko przez ten ten mały format?), dużo lepiej ogląda się
te spokojniejsze przejścia między dłuzszymi ujęciami (np. "mgielki -
wybuchy" w drugiej części filmu) - lepszy odbiór.
Lektor fatalnie czyta, taki głos przeszkadza i mocno zwraca na siebie uwagę
(zamiast na treść), lepszy byłby spokojny, stonowany głos (Suzin? ;-) ) lub
kobiecy, ale o ciepłej barwie.
Jeśli chodzi o samo filmowanie to ogólne wrażenie mam bardzo dobre (dworzec
autobusowy nocą np. - OK).  Jedyne zastrzeżenie mam do tych lecących pasów
na monitorach komputerowych (byl niedawno ten temat wałkowany na grupie) -
zwałszcza na czołówce (napis z ekranami) zwracają na siebie uwagę.

Gratuluję, życzę zawodowych sukcesów i pozdrawiam

Wojtek

Przejrzyj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: Zaryzykuje - ocencie :)
Dzieki, wlasnie o takie uwagi mi chodzilo :)
Pozdrawiam wszystkich

Jak cos wyplodze ciekawego dam znac...
mam na mysli cos innego niz te wesela :)

Artur


Opinia niefachowca.

Animacja 3D (napis z ekranami) jak dla mnie są OK, wyglądają
profesjonalnie - obroniły się (deska podłogowa mi nie przeszkadza ;-)
dobrze
wkomponowana), ale są zdecydowanie za długie.
Muzyka fajna jednak faktycznie zbyt przebojowa -źle komponuje z firmą,
działalnością gospodarczą itp.   Jak dla mnie za dużo jest tych krótkich,
ciętych na ostro ujęć, w niektórych momentach trudno nawet skoncentrować
na
obrazie (może to tylko przez ten ten mały format?), dużo lepiej ogląda się
te spokojniejsze przejścia między dłuzszymi ujęciami (np. "mgielki -
wybuchy" w drugiej części filmu) - lepszy odbiór.
Lektor fatalnie czyta, taki głos przeszkadza i mocno zwraca na siebie
uwagę
(zamiast na treść), lepszy byłby spokojny, stonowany głos (Suzin? ;-) )
lub
kobiecy, ale o ciepłej barwie.
Jeśli chodzi o samo filmowanie to ogólne wrażenie mam bardzo dobre
(dworzec
autobusowy nocą np. - OK).  Jedyne zastrzeżenie mam do tych lecących pasów
na monitorach komputerowych (byl niedawno ten temat wałkowany na grupie) -
zwałszcza na czołówce (napis z ekranami) zwracają na siebie uwagę.

Gratuluję, życzę zawodowych sukcesów i pozdrawiam

Wojtek


Przejrzyj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: kto korzysta z Gwarancji Extra Sony?


| Co do treści GE to jest wręcz IDENTYCZNA ze standardową,
*** nie jest! Roznica polega na tym ze nie gwarantuja naprawy w ciagu 14
dni
Maciek


witam
Maciekk a tego nie doczytałeś?
"2.3.1 Gwarancja Extra nie będzie mieć zastosowania w następujących
przypadkach:
... b) Użytkowania Produktu w celach zawodowych, zarobkowych lub
jakichkolwiek innych związanych z prowadzoną działalnością gospodarczą."
W związku z tym zapisem
twoja gwarancja pozostaje pod extra znakiem zapytania. No chyba, że
filmujesz na czarno ;-).

pozdrawiam
Mirek

Przejrzyj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: Wybór kamery z wyższej półki

Ja nie narzekam, odniosłam się tylko do tego co napisał Pa
cyt: "a co takiego Pan montuje, chyba nie wesela - w końcu przed
sezonem jest"
Nie wszyscy mają sezon od kwietnia od października. Nigdy nie
przyjmuję zleceń, których nie mogę zrobić, albo też trafi mi się
lepsze, więc rezygnuję z mniej dochodowego. Klienci są różni, ale ja
podchodzę do każdego z nich poważnie i nie wystawiam ich do wiatru.
Potem ludzie będa chodzić i opowiadać, jak to ich wystawiłeś, bardzo
łatwo zepsuć sobie renomę...
===========
To racja. Dlatego uważam bardziej godne zaufania są osoby działające jako
firma
dla których filmowanie jest podstawową działalnością gospodarczą
niż wolni single dorabiający do renty czy stypendium.
Oczywiście są wyjątki ale one raczej potwierdzają regułę,
AdamCCS
p.s. ustaw znacznik cytatu bo tekst zlewa się z odpowiedzią.

Przejrzyj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: Temat smiechtecha po raz ostatni-mam nadzieje


| Jacy równiejsi?
| Zapłacisz - serwisant będzie u Ciebie 15 min po awarii.
| To jest właśnie wolny rynek.

wolny rynek??? w wydaniu polskim, przyzwyczilismy sie do nowych obciazen,
winiet itp, moze wogole za serwis placmy i niech to bedzie podatek od
luksusu


Mylisz sferę obciążeń publicznych (winiety, podatki) z rynkiem -
działalnością gospodarczą. Simmtech jest prywatną firmą i założenia
działalności ustala sam sobie - klient się godzi albo nie.


simmtech jako bogata firma moze pare zlotych dolozyc do serwisu,


ROTFL:)))))))))))
Jak bogata to ma rozdawać? Nie żartuj. Albo chcesz niziutkie ceny w
połączeniu z wszelakimi konsekwencjami (słabym serwisem) albo płać więcej i
serwis będzie malina.


pracownicy, czesci na wymiane w czasie naprawy uszkodzonego, zwykle
zaklady
blacharskie posiadaja samochody dla klienta, a wiadomo ze taki rarytas
troche kosztuje,wiec czemu nie moze tego zrobic firma ktora sprzedaje
najwiecej w kraju podzespolow komp.


Zrób test - spróbuj oddać gdzieś tani samochód z drobną naprawą i czekać na
auto zastępcze - zobaczysz co się stanie.

Pozdry
Andrzej

Przejrzyj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: POSZUKUJEMY BRUKARZY KAMIENIARZY DO UKLADANIA KOSTKI GRANITOWEJ WE FRANCJI KONTRAKT DLUGOTERMINOWY . OFERTA WAZNA DLA RZEMIESLNIKOW PROWADZACYCH WLASNA DZIALALNOSC GOSPODARCZA INFORMACJE INNOCONCEPT
POSZUKUJEMY BRUKARZY KAMIENIARZY DO UKLADANIA KOSTKI GRANITOWEJ WE FRANCJI
KONTRAKT DLUGOTERMINOWY . OFERTA WAZNA DLA RZEMIESLNIKOW PROWADZACYCH WLASNA
DZIALALNOSC GOSPODARCZA INFORMACJE
INNOCONCEPT
26801 Portes Lčs Valence
fax 04 75 57 06 18
 i@innoconcept.net
Przejrzyj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: Szukam firmy leasingowej
Szukam firmy leasingowej, ktora leasinguje nie tylko zestawy komputerowe,
ale rozniez peryferia komputerowe (np. drukarki, skanery itp.) na zasadach
uproszczonych (czyli tylko podstawowe papiery firmy - dla osob ze swiezo
zalozona dzialalnoscia gospodarcza).
Prosze o namiary.

Pozdrawiam, Zolwik

Przejrzyj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: UWAGA - Vobis - najgorszy serwis na świecie???


Art. 7. 1. Konsument, który zawarł umowę na odległość, może od niej
odstąpić
bez podania przyczyn, składając stosowne oświadczenie na piśmie, w
terminie
dziesięciu dni ustalonym w sposób określony w art. 10 ust. 1.


przepraszam, źle sprecyzowałem pytanie - może wiesz jak to jest ze zwrotami
zakupionymi normalnie w sklepie - i chodzi o sytuację gdy towar lub usługa
zakupiona nie jest do celów związanych z prowadzoną działalnością
gospodarczą (bo z tego co wiem ma to znaczenie). Pytam, bo słyszałem że do 2
lat można zwrócić :-) w państwach UE.
pzdrw
szauek

Przejrzyj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: SDI zawsze bylo nielegalne w sieci
Witam Was,

Sama jestem zaskoczona, ale moj kolega wlasnie dostal mail z TP. Tresc
zapytania  brzmiala

Witam,

czy jest mozliwosc pozostania przy SDI i jednoczesnie wspoldzielic to lacze
w sieci osiedlowej ( nie tylko w lokalu ) Czy jedynym wyjsciem jest
przejscie na DSL, czy moze wystarczy sporzadzic aneks do umowy SDI

przeczytajcie odpowiedz poznizej. Jestem przerazona.

Marlen

Szanowny Panie

Nigdy nie było takiej możliwości.

    Regulamin usługi jest i był oparty na Prawie Telekomunikacyjnym.
Gdzie użytkownik (abonent)- to podmiot korzystający z usług
telekomunikacyjnych lub
żądający ich świadczenia albo udostępnienia takich usług, dla zaspokojenia
własnych potrzeb, a sieć wewnętrzna to sieć telekomunikacyjna eksploatowana
przez podmiot
wyłącznie dla własnych potrzeb lub założoną w budynkach niemieszkalnych
usytuowanych na terenie jednej nieruchomości gruntowej.
Taka sieć nie wymaga zgody Prezes URT.
Natomiast udostępnianie usług telekomunikacyjnych jest działalnością
gospodarczą
polegającą na zapewnianiu dostępu do usług telekomunikacyjnych
świadczonych przez operatora.

Proszę skierować odpowiednie pismo do placówki Telekomunikacji Polskiej.

Przejrzyj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: SDI zawsze bylo nielegalne w sieci


Sama jestem zaskoczona, ale moj kolega wlasnie dostal mail z TP. Tresc
zapytania  brzmiala

Witam,

czy jest mozliwosc pozostania przy SDI i jednoczesnie wspoldzielic to
lacze
w sieci osiedlowej ( nie tylko w lokalu ) Czy jedynym wyjsciem jest
przejscie na DSL, czy moze wystarczy sporzadzic aneks do umowy SDI

przeczytajcie odpowiedz poznizej. Jestem przerazona.

Marlen

Szanowny Panie

Nigdy nie było takiej możliwości.

    Regulamin usługi jest i był oparty na Prawie Telekomunikacyjnym.
Gdzie użytkownik (abonent)- to podmiot korzystający z usług
telekomunikacyjnych lub
żądający ich świadczenia albo udostępnienia takich usług, dla zaspokojenia
własnych potrzeb, a sieć wewnętrzna to sieć telekomunikacyjna
eksploatowana
przez podmiot
wyłącznie dla własnych potrzeb lub założoną w budynkach niemieszkalnych
usytuowanych na terenie jednej nieruchomości gruntowej.
Taka sieć nie wymaga zgody Prezes URT.
Natomiast udostępnianie usług telekomunikacyjnych jest działalnością
gospodarczą
polegającą na zapewnianiu dostępu do usług telekomunikacyjnych
świadczonych przez operatora.

Proszę skierować odpowiednie pismo do placówki Telekomunikacji Polskiej.


zwróć uwagę że w piśmie jest mowa o budynkach mieszkalnych i działalności
gospodarczej ble blen itp, ten temat bardzo dawno temu kiedy powstawały
pierwsze sieci był wałkowany i nikt nie udowodnił że jest to złamanie prawa
a więc co nie zakazane to dozwolone

Przejrzyj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: Pytanie - wazne!


macso wrote:
Użytkownik "Speedy"

| No na pewno nie u Ciebie:-) Moze jak 5 razy przeczytasz zrozumiesz
| ale pewnie nie.
| Sproboje prosciej moze dotrze. Odpowiedz byla a'propos dopatrzenia
| sie stalego dochodu z umowy o dzielo w moim poscie. A tu dla troche
| mniej skomplikowanych umyslow umowa o dzielo nie jest tozsama
| (trudne slowo) z umowa o prace z wykorzystaniem praw autorskich.

wcale nie twierdzę że jest tożsama.
uważam tylko, że duże dochody ( a tu raczej o takich mowa)
mozna lepiej skonsumować ( rozumiesz, ??) poprzez DG.
Jeśli cię interesuje sposób, wal śmiało wyjaśnię w przystępny sposób

macso


Heh jak Cie czytam to czuje sie jakbys ojca dzieci uczyl robic. Ja nie
pisalem tego "bo znam przepisy na pamiec" tylko ze akurat wszystkie te
rodzaje zatrudnienia wlacznie z dzialalnoscia gospodarcza przetestowalem na
sobie.
Pozdrufka Speedy

Przejrzyj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: Pytanie - wazne!

Użytkownik "Speedy"


Heh jak Cie czytam to czuje sie jakbys ojca dzieci uczyl robic. Ja nie
pisalem tego "bo znam przepisy na pamiec" tylko ze akurat wszystkie te
rodzaje zatrudnienia wlacznie z dzialalnoscia gospodarcza przetestowalem
na sobie.


ja też

macso

Przejrzyj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: wlasny biznes w USA
On 22 Maj, 06:27, Maciek <pic@interia.plwrote:


Witam.
Jestem obecnie w USA na wizie turystycznej. Chcialbym otworzyc tutaj
wlasny gabinet masazu. Czy orientuje sie ktos jak to wyglada od strony
formalnej.
czy w takim przypadku istnieje mozliwosc zmiany wizy na inna. Czy moze
cos pomoc jesli chcialbym ten gabinet otworzyc wspolnie z obywatelem
USA.

Pozdrawiam


Hej Maciek,

a gdzie mieszkasz? stan miasto,

ja tez tym sie interesuje trzeba zrobic biznes plan. ja tez mysle o
zalozeniu firmy, chyba mozesz to zrobic na wizie turystycznej. trudno
znalezc informacje. najrozsadniej bylo by isc do instytucji ktora
rejestruje dzialalności gospodarcze i zapytac o to wprost. w zasadzie
to chyba nie musisz miec wspolnika z usa. odezwij się. aha a co do
wizy jeszcze, to chyba jesli prowadzisz dzialalnosc to otrzymujesz
pobyt czasowy lub staly.

pozdrawiam

Przejrzyj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: Kika pytan w kwestii formalnej
Witam

Prowadze mala siec bezprzewodowa, ktora powoli zaczyna sie rozrastac i
dlatego postanowilem ja zalegalizowac.
Wiem, ze musze zglosic ja do URTiP, ale moje pytania dotycza spraw
zwiazanych z dzialalnoscia gospodarcza.
Jak to macie rozwiazane w swoich sieciach? Jakie kody dzialnosci wpisac?
Transmisja danych czy cos w tym stylu? Czy mozna rozliczac sie z US
ryczaltem, czy trzeba prowadzic pelna ksiegowosc. Gdzies na jakims forum
wyczytalem, ze prowadzac uslugi telekomunikacyjne trzeba prowadzic
ksiegowosc, ale moze pisal to jakis nadgorliwiec. I trzecie pytanie -
czy trzeba byc platnikiem VAT (klientami mojej beda tyko osoby fizyczne).

Przejrzyj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: Kika pytan w kwestii formalnej
k.drzewiecki napisał(a):


Witam

Prowadze mala siec bezprzewodowa, ktora powoli zaczyna sie rozrastac i
dlatego postanowilem ja zalegalizowac.
Wiem, ze musze zglosic ja do URTiP, ale moje pytania dotycza spraw
zwiazanych z dzialalnoscia gospodarcza.
Jak to macie rozwiazane w swoich sieciach? Jakie kody dzialnosci wpisac?
Transmisja danych czy cos w tym stylu? Czy mozna rozliczac sie z US
ryczaltem, czy trzeba prowadzic pelna ksiegowosc. Gdzies na jakims forum
wyczytalem, ze prowadzac uslugi telekomunikacyjne trzeba prowadzic
ksiegowosc, ale moze pisal to jakis nadgorliwiec. I trzecie pytanie -
czy trzeba byc platnikiem VAT (klientami mojej beda tyko osoby fizyczne).


Nikt nic nie powie?

Przejrzyj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: Kika pytan w kwestii formalnej


Witam

Prowadze mala siec bezprzewodowa, ktora powoli zaczyna sie rozrastac i
dlatego postanowilem ja zalegalizowac.
Wiem, ze musze zglosic ja do URTiP, ale moje pytania dotycza spraw
zwiazanych z dzialalnoscia gospodarcza.
Jak to macie rozwiazane w swoich sieciach? Jakie kody dzialnosci wpisac?
Transmisja danych czy cos w tym stylu? Czy mozna rozliczac sie z US
ryczaltem, czy trzeba prowadzic pelna ksiegowosc. Gdzies na jakims forum
wyczytalem, ze prowadzac uslugi telekomunikacyjne trzeba prowadzic
ksiegowosc, ale moze pisal to jakis nadgorliwiec. I trzecie pytanie - czy
trzeba byc platnikiem VAT (klientami mojej beda tyko osoby fizyczne).


poszukaj w archiwum i na www.teleprawo.lo - chyba ta strona jezeli adresu
nie zmienili

Przejrzyj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: PILNE!!!! Prosze o pomoc


aw 6660
lan0    00:14:A5:0E:D8:xx
wi0  00:14:A5:0E:D8:xx
wi1  00:14:A5:0E:D8:xx

Użyj statycznej tablicy ARP i po problemie


Wiem ze rozwiązanie prolemu jest proste, jednak ja chce rozwiązać źródło
problemu.
Czyli jeżeli jest to gosc z konkurencyjnej firmy to bede mial wreszcie
podstawe zeby ....... wiadomo, tym bardziej, że działają całkowicie na lewo
(nie zarejestrowani w UKE, brak działalność gospodarczej itp.) i mają juz z
80 klientów.

Przejrzyj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: PILNE!!!! Prosze o pomoc


| aw 6660
| lan0    00:14:A5:0E:D8:xx
| wi0  00:14:A5:0E:D8:xx
| wi1  00:14:A5:0E:D8:xx

| Użyj statycznej tablicy ARP i po problemie

Wiem ze rozwiązanie prolemu jest proste, jednak ja chce rozwiązać źródło
problemu.
Czyli jeżeli jest to gosc z konkurencyjnej firmy to bede mial wreszcie
podstawe zeby ....... wiadomo, tym bardziej, że działają całkowicie na
lewo
(nie zarejestrowani w UKE, brak działalność gospodarczej itp.) i mają juz
z
80 klientów.


Podstawę masz i bez tego. Duże szanse powodzenia również. Jednak uważam, że
Ty nie jesteś w stanie udowodnić czegokolwiek. To naprawdę trudne nawet dla
tych, którzy od dawna blokują i parują MAC, a Ty jeszcze tego zabezpieczenia
nie stosujesz bo pewnie nie wiesz. Dogadaj się z nimi i już.

Przejrzyj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: rozwiazanie konkursu i nie tylko

Użytkownik Krzysztof Wychowalek <xp@vegetarians.comw wiadomości do grup
dyskusyjnych napisał:3B9BF24F.D6B30@vegetarians.com...


Jest to kwestia zaufania. Przykro mi, ze go nie masz do mnie.
Krzysztof Wychowalek
wiceprezes ODE "Zrodla"


alez mam, jak najbardziej! moge dac ci na przechowanie pinkod od mojej karty
bankomatowej, na dowod tego!!!

problem jednak w tym, ze ode "zrodla" nie sa dzialalnoscia gospodarcza osoby
fizycznej, ktora sprawuje jedyna i niepodzielna wladze. w kazdym innym
przypadku istnieje zagrozenie, ze w wyniku niesprzyjajacej konfiguracji
gwiazd stracisz swoja pozycje i wplywy na korzysc kogos, kto powie: -- eee?
puszatki? jakie znowu puszatki?! fajna domena, moze bysmy pod nia podczepili
.....

pey

Przejrzyj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: rozwiazanie konkursu i nie tylko
Peyton napisał(a):


problem jednak w tym, ze ode "zrodla" nie sa dzialalnoscia gospodarcza osoby
fizycznej, ktora sprawuje jedyna i niepodzielna wladze. w kazdym innym
przypadku istnieje zagrozenie, ze w wyniku niesprzyjajacej konfiguracji
gwiazd stracisz swoja pozycje i wplywy na korzysc kogos, kto powie: -- eee?
puszatki? jakie znowu puszatki?! fajna domena, moze bysmy pod nia podczepili


Kadencja zarzadu trwa jeszcze 2,5 roku.

Przejrzyj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: rozwiazanie konkursu i nie tylko


Krzysztof Wychowalek wrote:

Peyton napisał(a):

| problem jednak w tym, ze ode "zrodla" nie sa dzialalnoscia gospodarcza osoby
| fizycznej, ktora sprawuje jedyna i niepodzielna wladze. w kazdym innym
| przypadku istnieje zagrozenie, ze w wyniku niesprzyjajacej konfiguracji
| gwiazd stracisz swoja pozycje i wplywy na korzysc kogos, kto powie: -- eee?
| puszatki? jakie znowu puszatki?! fajna domena, moze bysmy pod nia podczepili

Kadencja zarzadu trwa jeszcze 2,5 roku.


no i co z tego! zwolaja nadzwyczajne walne, wywala zarzad na pysk i
przejma kontrole nad domena! - a wszystko to wsrod huku armat i
komandosow ladujacych na spadochronach. Tako rzecze Peyton. Oj
chyba za duzo sie byl on naogladal ostatni stirlitrza i klosa...;-))

r.

Przejrzyj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: Empatia - 15 maja
Krzysztof Wychowalek <Xp@SexyVeg.comwrote in
news:Xns9379EF04CF589vegexpert@193.110.122.80:


Rozumiem, ze jestes rowniez przeciwko drobnej wytworczosci, zakladom
rzemieslniczym, malym osiedlowym sklepikom, a popierasz jedynie
wielkie miedzynarodowe koncerny?


ciekawe, ze mimo swojego porazajacego doswiadczenia w strukturach
pozarzadowych nie zauwazasz roznicy miedzy dzialalnoscia gospodarcza a
organizacja spoleczna.


napisz do nich emaila


robisz sie namolny.

p

Przejrzyj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: Opowiesci dziwnej tresci na temat podatku Belki od lokat - prosze o zweryfikowanie


Tytułem wyjaśnienia: dopóki będzie cross z podatkami, to będzie
besztanie za użycie sformułowania "os. fizyczne" w połączeniu z
"płatnikiem podatku jest bank". Płatnikiem podatku jest bank
w przypadku osób nieprowadzących DG.


a jeśli przedsiębiorca posiada konto osobiste to co wtedy?
jest prowadzącą DG osobą fizyczną nie prowadzącą działalności gosp.? :P

taki bogaty język a takie nieprecyzyjne prawo.

druga kwestia. Osoba fizyczna zakłada setki rachunków, przelewa
pieniądze, wylicza próg 2,49 dla każdego rachunku itd. itp. i załóżmy
osiąga w ten sposób np. 1100zł miesiecznie z samych odsetek i to bez
obelkowania. Czy powyższe działania (zorganizowane i ciągłe) są już
działalnością gospodarczą czy jeszcze nie są.

A jeśli są, to będzie to nielegalne pośrednictwo finansowe czy nielegalny bank?
a może nielegalne czortwieco?

Przejrzyj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: VG z mBank
On 4 May 2001 22:25:35 +0200, Piotr Gralak <g@poczta.fmwrote:


Chyba nie. Przeciez 99,9% spoleczenstwa (w tym ja :-)) nie wie co to
jest raport RMUA. Domyslam sie jedynie, ze to jakies barachlo zwiazane
z prowadzona dzialalnoscia gospodarcza (moze wiec jestem jedna noga w
tych 0,1%? :-))


jak to nie wiesz? to nie pracujesz u nikogo? :-)

takie coś płatnik zobowiązany jest przekazywać co miesiąc
ubezpieczonemu. są tam kwoty brutto i składki ZUSowe.
żebyś wiedział ile kasy w danym miesiącu bezpowrotnie i bezsensownie
straciłeś ;-)

ale nie wiem o co chodzi PJO z tym normalnieniem.

--c

Przejrzyj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: VG z mBank


| Chyba nie. Przeciez 99,9% spoleczenstwa (w tym ja :-)) nie wie co to
| jest raport RMUA. Domyslam sie jedynie, ze to jakies barachlo zwiazane
| z prowadzona dzialalnoscia gospodarcza (moze wiec jestem jedna noga w
| tych 0,1%? :-))


SBjak to nie wiesz? to nie pracujesz u nikogo? :-)

SBtakie coś płatnik zobowiązany jest przekazywać co miesiąc
SBubezpieczonemu. są tam kwoty brutto i składki ZUSowe.
SBżebyś wiedział ile kasy w danym miesiącu bezpowrotnie i bezsensownie
SBstraciłeś ;-)

u mnie w firmie to sie pasek* nazywa, a nie RMUA :-)

SBale nie wiem o co chodzi PJO z tym normalnieniem.

chyba o to, ze nie trzeba zalatwiac w ksiegowosci zaswiadczenia, ino
wystarczy RMUA. a jeszcze bardziej to, ze nie chca zaswiadczenia o
zatrudnieniu na czas nieokreslony.

PGR

* mlodym widzom wyjasniamy, ze kiedys paski mialy ksztalt paska,
dopoki nie zostaly RMUAmi, na ktorych to jest taka mnogosc informacji,
ze zostaly kartka A4

-----------R--E--K--L--A--M--A-----------
Szukasz pracy? Chcesz znalezc pracownika?
Sprobuj na http://praca.interia.pl/

Przejrzyj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: Rzeczywista stopa roczna


Mariusz Mroczkowski <Mariusz.Mroczkow@p19.f127.n480.z2.fidonet.orgwrites:
 KHPodobnie jak przy rocznej lokacie - dajemy 100 zl, a po roku odbieramy
 KH105 zl, bo stopa procentowa = 5% :-(

gwoli ścisłości - odbieramy 104!,  - bo fiskus nam rąbnął złotówe :(


No, mozna zalozyc, ze lokata jest zwiazana z dzialalnoscia gospodarcza,
a firma przynosi straty :-)

Przejrzyj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: z czym do USA ?


2. Pytanie i odpowiedz dotyczyla dzialalnosci gospodarczej. Forma W-7 i ITIN
nie pozwoli na dzialanosc gospodarcza w USA i do tego potrzebny jest TIN czyli
forma SS-4. Dodatkowo ten sam TIN wystarczy do otworzenia konta bankowego wiec
o jedna forme mniej :))


A ja prowadze dzialalnosc gospodarcza w Stanach i nie mam TIN. Jesli jest
to firma jednoosobowa (cos w rodzaju naszej spoki cywilnej.. z tym ze
tylko jednosobowo) wystarczy zlozyc DBA (doing business as)
Kosztuje to przynajmniej w Teksasie 11 dolcow. TIN jest potrzebny w
przypadku kiedy kogos zatrudniasz, pobierasz zaliczke na podatek
dochodowy, posiadasz plan Koegh i jeszcze w kilku przypadkach
(to z formularza do TIN'a)


4. Kazdy adwokat z praktycznych wzgledow np. podatkowych o ktorych nadmieniasz
co pierwsze zasugeruje to wlasnie  zaprzestanie uzywania numeru Social Security
czy ITIN a wlasnie TIN i rozdzielenie odpowiedzialnosci pomiedzy toba osoba
fizyczna a twoja dzialalnoscia gospodarcza czy inna.


Fakt, faktem... ale oczywiscie to zalezy od rodzaju firmy jako posiadasz.
Bo jesli posiadasz firme typu "sole proprator ship" to i TIN ci nie
pomoze jak bedziesz bankrutowac

AP

Przejrzyj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: z czym do USA ?


Marc K <mar2@cs.comtrashoutwrote:
Rzeczywistosc jest taka ze miliony ludzi zajmuje sie dzialalnoscia gospodarcza
bez TIN co jest niezgodnie z prawem. Jezeli chcesz to robic zgodnie z prawem i
nie jestes amerykaninem czyli nie posiadasz numeru SS to nie masz mozliwosci
robic to bez uzyskania TIN i formy SS-4.


Hej Marc!

Nie strasz ludzi i nie zarzucaj im prowadzenia nielegalnej działalności.

"Fictious Name Statement" (a.k.a.  D.B.A) + SSN jest OK i
całkiem legalnie. Samo SSN wystarczy jeśli ktoś działa jako
indywidualny operator i pod własnym imieniem i nazwiskiem.

Działalność gospodarczą i zarobkową można prowadzić w USA
na wiele sposobów, pod warunkiem przestrzegania przepisów
podatkowych i imigracyjnych. Żadne proste formułki typu
SS-4 czy W-8BEN nie określają wszystkich możliwych i
praktycznych rozwiązań.

Po przeczytaniu Twoich cynicznych komentarzy w innych postach
wnioskuję, że nie tylko nie jesteś ani prawnikiem ani księgowym,
ale nawet nie znasz ani dobrego prawnika ani dobrego księgowego.

Ze swej strony polecam wszystkim czytanie Pana Marca K.
z przymróżeniem oka i na tym kończę swój udział w tej dyskusji.

Sylwester

Przejrzyj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: Przelew czy gotówka


kiedy kupowali to auto (na firme) to tez byla tranzakcja - firma -
firma - czyz nie ?

I obie miały obowiązek dokonać transakcji poprzez oba konta

kolinka


Art. 22.
1. Dokonywanie lub przyjmowanie płatności związanych z wykonywaną
działalnością
  gospodarczą następuje za pośrednictwem rachunku bankowego przedsiębiorcy w
  każdym przypadku gdy:
   1) stroną transakcji, z ktrej wynika płatność jest inny przedsiębiorca
oraz
   2) jednorazowa wartość transakcji, bez względu na liczbę wynikających z
niej
     płatności, przekracza równowartość 15 000 euro przeliczonych na złote
     według średniego kursu walut obcych ogłaszanego przez Narodowy Bank
Polski
     ostatniego dnia miesiąca poprzedzającego miesiąc, w którym dokonano
     transakcji.
2. Przedsiębiorca będący członkiem spółdzielczej kasy oszczędnościowo-
  kredytowej może realizować obowiązek określony w ust. 1 za pośrednictwem
  rachunku w tej spółdzielczej kasie oszczędnościowo-kredytowej.
3. Przedsiębiorca wykonujący działalność gospodarczą w zakresie wykonywania
i
  pośrednictwa w realizowaniu przekazów pieniężnych w obrocie zagranicznym
  stosuje odpowiednio przepisy art. 63g i art. 111 ust. 1 pkt 7 ustawy z
dnia
  29 sierpnia 1997 r. - Prawo bankowe (Dz.U. z 2002 r. Nr 72, poz. 665, z
późn.
  zm.)[1].

Przejrzyj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: Zakladanie DG: Trzeba miec konto firmowe ?

Q wrote:


Zakładam że DG, a nie sp. z o.o. i takie tam ....

Czy dla nowo powstalych firm istnieje wymog
zalozenia / posiadania konta firmowego ?


        Istnieje wymóg posiadania konta.

Czy jako firma (na razie jednoosobowa) moge
uzywac do rozliczen i przelewow konta osobistego ?
/jakie sa plusy dodatnie i plusy ujemne tego rozwiazania ?


        Bank w regulaminie twojego konta osobistego prawdopodobnie zabrania ci
używać go do działalności gospodarczej. I tak:
        - podatek (osobisty) i ZUS - to twoje osobiste sprawy, więc jest ok.
        - podatek i ZUS za kogoś (pracownicy, wykonawcy,zlecenioborcy) - to już
sprawy związane z działalnością gospodarczą, i bank może się burzyć.
Burzenie może przybrać różne formy, prawdopodobnie są opisane w
regulaminie. ZUSowi i USowi nic do tego.
        - przyjmowanie przelewów od kontrahentów - jw.

Jakie konta (firmowe) polecacie dla nowej firmy,
ktora nie wie czy przetrwa ? :)
/wazne niskie oplaty za prowadzenie konta i przelewy,
 + mam zamiar nie korzystac z kart i bankomatow;
 wg tego najfajniej wychodzi mBank i MultiBank:
 http://www.bankier.pl/cf/rachunki_firmowe,oplaty_i_prowizje.html


        Inteligo chyba też ma całkiem ładne konto firmowe. Ja używam mBiznes i
jakoś nie narzekam.

p. m.

Przejrzyj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: Zagadka: czy poniższe zdanie jest prawdziwe czy fałszywe i dlaczego

Tak bylo do momentu gdy byly takie same zasady dostepu do tajemnicy
bankowej w przypadku kont dla osob prowadzacych lub nie dzialanosc
gospodarcza. Poniewaz Panstwo doszlo do wniosku, ze dostep do danych
chronionych tajemnica bankowa w przydadku przedsiebiorcow nie powinien byc
tak samo chroniony jak w przypadku nie przedsiebiorcow, znaczenie typu
konta wzroslo.


ww. to osobna kwestia, osoba prowadząca dz. gosp. jeżeli korzysta tylko z
jednego rachunku
to naraża się na to, że US będzie miał wgląd również w jej KO, ale to jej
wolny wybór, jeżeli nie ma
się nic do ukrycia do o co chodzi?

Nalezy pamietac o tym, ze prawo bankowe wyraznie definiuje jakie rachunku
sa prowadzone dla przedsiebiorcow a jakie dla osob fizycznych nie
prowadzacych DG.


a co powiesz o tym:

Art. 22. 1. usdg - Dokonywanie lub przyjmowanie płatności związanych z
wykonywaną działalnością gospodarczą następuje za pośrednictwem rachunku
bankowego przedsiębiorcy

tylko, że:

ww. przepis nie mówi, że musi to być rachunek rozliczeniowy!

wobec tego:

przedsiębiorca będący jednocześnie osobą fizyczną (art. 49 ust. 3 i art. 50
pb) może wykorzystywać do dokonywania transakcji również posiadany przez
siebie rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy.

Przejrzyj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: multibank i bzwbk

Z przewagą tragiczności nad śmiesznością, niestety?!


Chyba jednak nie. Tragiczne były odsetki (od lokat niskie, kredyt odnawialny -
wysokie). Obsługa - sam nie wiem czy bardziej tragiczna, czy śmieszna, ale
chyba śmieszna, bo jak opowiadałem, to ludzie się śmiali. Na przykład
zapytałem kiedyś, jakie są warunki założenia konta dla osób z działalnością
gospodarczą. A koleś (tam to się nazywa opiekun klienta) na to: Takie same jak
w innych bankach. No to poszedłem do innego banku.
Nigdy nie powiadamiali, że karta czeka w oddziale. Kiedy pytałem czy już jest
mówili, że nie ma i widocznie nadal jest w Poznaniu. Kazali dzwonić do
Poznania i pytać, to dzwoniłem. Tam mówili, że karta od dawna jest w oddziale.
To dzwoniłem do oddziału, a oddział na to: no nie, jakby była, to byśmy pana
powiadomili. To czekałam nadal, w końcu szedłem do nich, więc szukali i
znaleźli gdzieś w szufladzie.
Zadzwoniłem na taka linie informacyjno-skarżącą i opowiedziałem tę historię, a
pani do mnie: Rzeczywiście, to tragiczne. Radzę panu zmienić oddział, bo po co
ma sie pan denerwować.

Przejrzyj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: konto firmowe - koniecznosc?
Użytkownik "agnus dei" napisał:

| czy moge tego konta uzywac do obslugi firmy, czy tez *musze*
| miec koniecznie osobne konto firmowe?

Zgodnie z ustawą prawo o działalności gospodarczej należy mieć wyodrębniony
rachunek do prowadzenia działalności gospodarczej.
Banki lubią zarabiać, dlatego za konta firmowe biorą większe prowizje i
opłaty, dodatkowo w regulaminach kont osobistych zastrzegają, że nie wolno
ich używać do celów związanych z prowadzoną działalnością gospodarczą.
Ale ZUSu ani urzędu skarbowego nie interesuje jaki jest charakter konta -
dla urzędu skarbowego ważne jest by był to rachunek wyodrębniony, dla ZUSu -
obojetne.

W praktyce podejście banków jest różne. Np. staroświeckie PKO BP SA - które
chyba każdy przelew księguje ręcznie :) zawraca przelewy przychodzące od
kontrahentów na konto osobiste w PKO BP SA jeśli w tytule przelewu jest
wpisane np. "Zapłata za rachunek nr 4/2003 z dn. 04.01.2003 r.", dlatego
osoby które chcą to ominąć proszą kontrahentów o wpisanie w tytule np.
"Rozliczenie" lub "Rozliczenie za styczeń". Wtedy czujne pracownice PKO BP
SA nie mogą się pokapować i przelew zostaje przyjęty na konto osobiste.
A prowadzenie działalności gospodarczej z wykorzystaniem eKonta w mBanku nie
stwarza żadnych problemów - wszystkie przelewy są przyjmowane i wysyłane,
niezależnie od tego, co jest wpisane w tytule przelewu.

JŁ.

Przejrzyj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: PayU takze dla osob z zagranicy
AMRA <asmode@asmodeusz.com napisał(a):

Ja jestem w ogole sceptycznei nastawiony do czegos takiego.
Sorrry ale ok 3,5% sumy wysylanej komus nie mam zamiaru dostracz
posredniom. Pisza ze jest to malo ? Ja uwazam ze bardzo duzo.

No wiesz. A przelew z zagranicy duzo taniej i z mniejsza iloscia problemow
zrealizujesz?? Poza tym zauwaz - ze jesli jestes wlasicielem sklepu
interneptwego - moze to buyc bardzo ciekawe rozwiazanie


Jezeli jestes wlascicielem sklepu internetowego to nie mozesz uzywacc
PayU. "System PayU nie może być wykorzystywany przez osoby prowadzące
działalność gospodarczą do wykonywania płatności związanych z prowadzoną
działalnością gospodarczą" tak przynajmniej twierdzi sam PayU. A dlaczego i
jak lub kto to sprawdza to nie wiem? Tego rodzaju systemy platnicze zapewne
powinny byc w pierwszym rzedzie do prowadzenia dzialalnosci gospodarczej a
na marginesie do zaplaty ciotce Katarzynie rachunku za piwo?

Przejrzyj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: PayU takze dla osob z zagranicy
On Wed, 21 Aug 2002 01:00:42 +0000 (UTC),  Ro <be1ze@NOSPAM.gazeta.pl wrote:

[...]

 Jezeli jestes wlascicielem sklepu internetowego to nie mozesz uzywacc
 PayU. "System PayU nie może być wykorzystywany przez osoby prowadzące
 działalność gospodarczą do wykonywania płatności związanych z prowadzoną
 działalnością gospodarczą" tak przynajmniej twierdzi sam PayU. A dlaczego i


"Nie może być wykorzystany do wykonywania płatności". Nie oznacza to,
że nie może być wykorzystany do akceptowania płatności. Są to dwie
różne czynności.
Przejrzyj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: PayU takze dla osob z zagranicy
Emil Podlaszewski <e@payback.pl napisał(a):


On Wed, 21 Aug 2002 01:00:42 +0000 (UTC),  Ro <be1ze@NOSPAM.gazeta.pl
wrote
:
[...]
 Jezeli jestes wlascicielem sklepu internetowego to nie mozesz uzywacc
 PayU. "System PayU nie może być wykorzystywany przez osoby prowadzące
 działalność gospodarczą do wykonywania płatności związanych z
prowadzoną
 działalnością gospodarczą" tak przynajmniej twierdzi sam PayU. A
dlaczego i

"Nie może być wykorzystany do wykonywania płatności". Nie oznacza to,
że nie może być wykorzystany do akceptowania płatności. Są to dwie
różne czynności.


Czyli osoba fizyczna prowadzaca dzialalnosc gospodarcza potrzebuje zatrudnic
inna osobe do wykonywania tych platnosci poniewaz sama nie moze? :)))

Przejrzyj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: W jakim banku konto dla jednoosobowej działalności gospodarczej?
Witam,

dawno mnie tu nie było.
Dzisiaj wracam z pytaniem, w jakim banku załozyć rachunek firmowy dla
jednoosobowej działalności gospodarczej?
Założenia:
- nie cierpię "starodawnych" banków typu PKO BP czy PeKaO S.A.
- mogą być banki internetowe
- przelewy mają byc wykonywane szybko
- musi byż dostęp przez Internet (tak jak CitiOnLine, ew przez Javę albo
inne wynalazki)
- dobrze by było aby dostep zdalny był z PDA (przeglądarka pod PalmOS lub
WinCE)
- małe opłaty za prowadzenie konta i małe za przelewy (krajowe i
zagraniczne)
- mozliwośc wystawienia firmowego plastiku
- oprocentowanie może być znikome, nawet zerowe, nie zamierzam tam
przetrzymywać środków
- konto ma służyć do operacji z ZUS, Urzędem Skarbowym, opłaty stałe (prąd,
telefon, Internet itp) oraz wpłaty na konto od kontrachenta

To chyba tyle. Ciekaw czy to wyżej się gdzieś nie wyklucza.
proszę o opinie i spostrzeżenia uzytkowników.
Dzięki
Pozdrawiam
Piotr

Przejrzyj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: Konto firmowe
Pragnę zaznaczyć, iż korzystanie z osobistego rachunku oszczędnościowo -
rozliczeniowego oparte jest w każdym banku ma Regulaminie, który klient
odbiera (zaznajamia się) i podpisuje na karcie posiadacza rachunku, że z
takowym się zapoznał.
A regulamin (w każdym banku bez wyjątku) mówi o tym, że rachunek
oszczędnościowo - rozliczeniowy służy do dokonywania wszelkich transakcji,
które nie są związane z działalnością gospodarczą.
A więc drogi Kolego łamiesz zasady regulaminu i w związku z tym może zostać
Ci wypowiedziana umowa rachunku.
Może - bo oczywiście nie zawsze każdy bank się musi dopatrzeć takiego faktu.
Poza tym sam fakt prowadzenia działalności (i posiadania wpisu do ew.)
zobowiązuje (ustawowo) dla celów podatkowych założenia odrębnego konta
firmowego i prowadzewnia przezeń wszelkich rozliczeń związanych z
działalnością.
Czy opłaca się w takim razie łamać przepisy ?
Pozdrówka
B.
Przejrzyj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: przedawnienie kredytu

Kamil Jonca wrote:

AFAIK takie roszczenia przedawniają się po trzech latach.

A nie 10 ? 3 lata to chyba wtedy gdy świadczenie jest okresowe lub
... nie pamiętam drugieg warunku.


art 118 KC: 10 lat, ale dla świadczeń okresowych i związanych z
działalnością gospodarczą 3 lata.
Zakładam że to był kredyt udzielony przez bank, stąd działalność gospodarcza
i 3 lata.

Bogdan B.

Przejrzyj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: przedawnienie kredytu

Zakładam że to był kredyt udzielony przez bank, stąd działalność
gospodarcza i 3 lata.

Kredyt może być udzielony tylko przez bank. Inni udzielają pożyczek.

Co w niczym nie zmienia terminu przedawnienia, o ile nie robią tego
charytatywnie ;-)


Chodziło mi o to, że kredytu nie można udzielić bez związku z działalnością
gospodarczą, więc zawsze będą to 3 lata :)

Przejrzyj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: kredyt - marynarz

Bart moore wrote:

hmm, mi wydawalo sie ze cel jest dowolny, tylko zabezpieczenie jest w
formie nieruchomosci w przypadku hipotecznego, pomylkowo preczytalem
chyba o pozyczce hipotecznej a nie o kredycie hipotecznym, ale o ile
mnie wzrok nie myli na
http://www.ptf.pl
pozyczka to wlasnie cos dla mnie, cel jest dowolny


Pożyczka hipoteczna owszem, na dowolny cel. Ich warunki:
Cele pożyczki: dowolne, nie związane z prowadzoną przez klienta
działalnością gospodarczą.
Kredytobiorca: osoba fizyczna uzyskująca na terenie Polski dochody
pozwalające na spłatę kredytu

co do oprocentowania pozyczki hipotecznej czytam
      Waluta
      kredytu Okres kredytu:
      do 60 mies. od 60 do 120 mies. powyżej 120 mies.
      PLN 8,29 % 9,29 % 10,29 %
      CHF 3,86 % 4,86 % 5,86 %
      EUR 5,56 % 6,56 % 7,56 %
      USD 4,73 % 5,73 % 6,73 %
tak wiec jesli wezme we frankach na 59 miesecy to wychodzi 3,86%
raaajt?


Upewnij się że to oprocentowanie jest stałe i dotyczy całego okresu
kredytowania, a jeżeli jest zmienne to jakie są zasady zmian tego
oprocentowania.

Bogdan B.

Przejrzyj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: Znowu mBank mnie oslabil

"Czański" wrote:
Nie masz niestety prawa wysyłać przelewów dotyczących działalności
gospodarczej (podatki do US) z konta osobistego ! Musisz mieć do tego konto
firmowe.


A skąd wiesz że ten podatek związany jest działalnością gospodarczą.
Jest kilka przypadków kiedy składa się PIT-5 (lub jego klony) oraz VAT-7 nie
prowadząc działalności godpodarczej.
A nie prowadząc działaności gospodarczej nie można założyć konta firmowego i
można dokonywać przelewu z konta osobistego.

Marcin F..

Przejrzyj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: Znowu mBank mnie oslabil

Marcin Filipowicz <fili@mech.pw.edu.pl writes:
A skąd wiesz że ten podatek związany jest działalnością gospodarczą.
Jest kilka przypadków kiedy składa się PIT-5 (lub jego klony) oraz VAT-7 nie
prowadząc działalności godpodarczej.
A nie prowadząc działaności gospodarczej nie można założyć konta firmowego i
można dokonywać przelewu z konta osobistego.


Podatek PIT-5 nigdy moim zdaniem nie jest calkowicie zwiazany z DG, nawet
jesli przychodzy i koszty (np. czesc) jest zwiazana z DG. Przeciez tam
sie wykazuje rozmaite rzeczy. Przejrzyj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: Przelewy z ROR na konto DG

Mam małe pytanie - czy jeśli po założeniu DG oraz konta na firmę,
utargi
wpłacałbym na ROR a dopiero potem robił przelew na konto firmowe - to
łamałbym prawo bankowe??

Prawo bankowe raczej nie ogranicza takiej możliwości.
Art. 50.
3. Rachunki oszczędnościowe nie mogą być wykorzystywane przez ich
posiadaczy
do przeprowadzania rozliczeń pieniężnych związanych z prowadzeniem
działalności gospodarczej.

No właśnie z tego artykułu wynika, że nie może tego robić - nie może
wpłacać utargów na ROR, tylko musi na konto firmowe


Nie analizowałem tego dokładnie, ale z brzmienia tego konkretnego przepisu
nijak imo nie idzie wykombinować, że nie można wpłacać własnego utargu na
własne konto. Moim zdaniem traktowanie wpłaty własnych pieniędzy na własne
konto jako rozliczenie, jest prowadzeniem wykładni w sposób niedopuszczalnie
rozszerzający.
Oczywiście - płacenie przelewem z własnego konta za cokolwiek związanego z
działalnością gospodarczą takim rozliczeniem imo już jest.
Ale oczywiście z punktu widzenia US wszystko może być niedozwolone, więc z
pewnością warto się dowiedzieć jaka jest interpretacja w lokalnym urzędzie.

Pozdrawiam,
Washko

Przejrzyj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: bank na poczcie
Użytkownik "Krzysztof K. Maj" <kmaj@REMOVE_THIS.krak.eu.org napisał w
wiadomości
Obowiązku posiadania konta wcale nie ma.


Obowiązek posiadania konta oczywiście jest:

" Art. 13. 1. Przedsiębiorca jest obowiązany do:
2) zawiadomienia urzędu skarbowego, właściwego ze względu na podatek
dochodowy, o posiadaniu rachunku bankowego związanego z wykonywaną
działalnością gospodarczą,..."

Pozdrawiam,
Washko

Przejrzyj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: bank na poczcie


Użytkownik "Krzysztof K. Maj" <kmaj@REMOVE_THIS.krak.eu.org napisał w
wiadomości Obowiązku posiadania konta wcale nie ma.

Obowiązek posiadania konta oczywiście jest:

" Art. 13. 1. Przedsiębiorca jest obowiązany do:
2) zawiadomienia urzędu skarbowego, właściwego ze względu na podatek
dochodowy, o posiadaniu rachunku bankowego związanego z wykonywaną
działalnością gospodarczą,..."


Interesujacy wniosek :-)

Karol

Przejrzyj więcej wypowiedzi z wątkuStrona 1 z 4 • Zostało znalezionych 343 wypowiedzi • 1, 2, 3, 4

comp
Wszystko na komórkę mp3 Wszystko o adresie www wszystko na temat yorka wszystko na komurkie animacje wszystko na sagema mx6-2 Wszystko na komórke Pobierz Wszystko mi mówi tekst Wszystko o diodach LED Wszystko na nokia n73 gry darmo wszystko na samsungu X200 za darmo wszystko na temat tchórzofretki wszystko na telefon Nokia n73 download wszystko o Dragon Ball GT wszystko o Fiacie CC 700 wszystko na komorke do pobrania
 • polska orkiestra radiowa warszawa 400
 • poulsen;valdemar
 • kolumna;kierownicza;80;ciagnik
 • slownik angielsko holenderski
 • obraz niemcow w oczach twojej rodziny i
 • Cytat

  Hamlet: Słowa, słowa, słowa. William Szekspir (właść. William Shakespeare, 1564 - 1616)
  Daruj minutom, dniom, godzinom - miną... Jan Sztaudynger
  Accessio cedit principali. - rzecz przyłączona przypada głównej
  Fidei Defensor (Fid Def lub fd) - obrońca wiary (tytuł Henryka VIII bity na wszystkich brytyjskich monetach). (tytuł Henryka VIII bity na wszystkich brytyjskich monetach). (tytuł Henryka VIII bity na wszystkich brytyjskich monetach)
  Idź przez życie z podniesionym czołem, a nie z zadartym nosem. Magdalena Samozwaniec

  Valid HTML 4.01 Transitional

  Free website template provided by freeweblooks.com